۵ موردی که با بهبودی اعتیاد از دست می دهید!

۵ موردی که با پاک شدن از مواد از دست می دهید!

 

۵ موردی که با بهبودی اعتیاد از دست می دهید!رهایی از اعتیاد

انزوا و پنهان کاری منجر به اعتیاد میگردند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که افراد معتاد آدمهای بد با اراده های ضعیف نیستند. آنها بیمارانی هستند که لیاقت خوب شدن و بهبودی اعتیاد را دارند.

 

اعتیاد جهنم است! اعتیاد حقیقتاً یک بیماری دلسرد کننده است که در همه جنبه های زندگی فرد وجود دارد – افکار نادرست، اقدامات ناسالم و احساسات دردناک. مواد مخدر یا الکل بخشی از برنامه روزمره این افراد برای جلوگیری از علایم محرومیت و رسیدن به حالت طبیعی گذشته شده است.

 

داستان بهبودی من از اعتیاد …

 

شبها در رختخواب دراز می کشیدم و دعا می کردم. از خدا خواستم تا کمکم کند. به شدت می خواستم از شر زنجیره اعتیاد رها شوم. وقتی تصور میکردم که پاک شده ام، امیدوار میشدم که هر چیزی را از دست دادم دوباره به دست بیاورم. اما هرگز تصور نمی کردم یک سری چیزها را در این روند از دست بدهم…

5 موردی که با بهبودی اعتیاد از دست می دهید!

۱٫هیچ احساس گناه دیگری نداشتم.

احساس گناه به ما می گوید اشتباه کرده ایم! این پیام از سوی وجدان ماست. طبیعیست که وقتی اشتباه کردید احساس گناه کنید.

اعتیاد ترکیب شیمیایی مغز شما را تغییر می دهد. و احساسات و رویاها را واقعا بیحس می کند! نداشتن احساس گناه، ممکن است نشانه اختلالات روانی باشد.

در اعتیاد، بجز در مواقع نئشگی، من همیشه احساس گناه میکردم. افسوس میخوردم که به خانواده ام آسیب رساندم. پشیمان میشدم که شغلم را از دست دادم. از اینکه تمام پول خود را خرج کردم پشیمان میشدم. پشیمان شدم که ارثیه مادربزرگم رو گرو گذاشتم. از دزدی کردن پشیمان میشدم. از دروغ گفتن پشیمان میشدم.

۲٫بازگشت به رفتارهای قبل از مصرف مواد

تغییر دادن رفتارهایم اولین قدم برای حذف احساس گناه بود. بازگشت به قبل، دومین قدم بود.

اگرچه نمی توانستم برگردم و گذشته را تغییر دهم، اما می توانم به جلو بروم و آینده ام را تغییر دهم.

وقتی زندگی را به بهترین شکل ممکن زندگی می کنید، هیچ احساس گناهی نخواهید داشت. فقط سلامتی، خوشبختی و امید.

 

به تعویق انداختن

۳٫دیگر کارها را به تعویق نینداختم.

همیشه منتظر بودم زندگی ام بهتر شود. بالاخره “یک روز” همه چیز تغییر می کرد! با خودم میگفتم وقتی زمان مناسب باشد، الکل و مواد مخدر را ترک می کنم. ده سال گذشت و من هنوز منتظر بودم!

من مشکلات زندگی، مشکلات رابطه ای، مشکلات عاطفی، مشکلات روحی و مشکلات مالی زیادی داشتم. به نظر می رسید همه چیز درباره من، مشکل دارد. مصرف الکل و مواد مخدر، همه اینها را ده برابر تشدید کرده بود. وقتی پاک و هوشیار شدم، مشکلاتم هنوز وجود داشتند.

اما من تنها نبودم. کسانی را داشتم که در آن شروع عجیب و جدید با من همراه بودند و کنارم قدم میزدند. وقتی می خواستم بدوم کنارم ایستادند. اشکهایم را پاک کردند. به من نشان دادند که چگونه باید در لحظه حال زندگی کنم و بهترین زمان برای مقابله با مشکلات همین حالا است.

شکستن قول

۴٫دیگر قول هایم را نشکستم.

در زمان اعتیاد، به همه دروغ می گفتم! وعده دادم که هرگز به کسی آسیب نمیزنم. اما هیچکدام عمیقا به اندازه خانواده ام آسیب ندیدند.

من هرگز چشمان فرزندم را فراموش نخواهم کرد. او با خودش میجنگید. دختر کوچک من میخواست مادرش را باور کند، اما تجربه اش به او میگفت که به من اعتماد نکند.

واقعا حرفهایم با رفتارهایم مطابقت نداشت! اما امروز که پاک شده ام به وعده های خود عمل می کنم. اگر قولی بدهم روی آن قول میمانم. پاکی و هوشیاری به من اجازه داد تا چیزهایی که مهم است را در اولویت قرار دهم.

در گذشته خانواده ام اولویت نداشتند. اما امروز آنها اولویت شماره یک من هستند.

لاف زدن

۵٫لاف زدن ممنوع

بارها مهمانی میگرفتم. نوشیدنی میخوردیم بیشتر و بیشتر! با بیشتر شدن مهمان ها جو شروع به تغییر می کرد. صداها بلندتر میشد. داستان ها تکرار می شدند.

من آنجا درباره همه کارهایی که میخواستم با زندگی ام انجام دهم صحبت می کردم! که سفر خواهم کرد. صاحب خانه می شوم. یک مادر کامل خواهم بود. من پول دارم و یک ماشین جدید می خرم. مشکل اینجا بود که، من به اندازه کافی از روی آن صندلی بلند نشدم که هر یک از این موارد را به تحقق برسانم. من داستان هایی را روی صندلی خود می بافتم و همه چیز خیلی عالی به نظر می رسید. اما هرگز هیچکدام از آنها اتفاق نیفتاد. حداقل، روی صندلی من اتفاق نیفتاد!

این اتفاق نیفتاد تا زمانی که از آن صندلی پیاده شدم و کمک خواستم! این حرفها را که زندگی من چگونه به نظر می رسد متوقف کردم و زندگی را شروع کردم.

 

اگر با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنید یا کسی را که دوست دارید گرفتار اعتیاد شده است، بدانید که تنها نیستید. میلیون ها نفر با اختلال سوء مصرف مواد مبارزه می کنند. اما فقط از هر ده نفر یک کمک دریافت میکند. انکار، درد و رنج را به وجود می آورد. اما امید هست. رهایی امکان پذیر است. برای شروع زندگی جدید و بهبودی اعتیاد ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که تلفن را بردارید و با شماره های زیر تماس بگیرید:

منبع مقاله: ۵ موردی که با ترک اعتیاد از دست میدهید

امتیازدهی به این مطلب

امتیاز بازدیدکنندگان

User Rating: ۳٫۴۸ ( ۴ votes)
ترک اعتیاد در منزل در سایت www.aayandeh.net

درباره‌ی دکتر سعید کفراشی

پزشک درمانگر اعتیاد و مسئول فنی مرکز درمان سوء مصرف مواد آینده

همچنین ببینید

ترک ماری جوانا

آیا به راستی مصرف ماری جوانا باعث کاهش وزن می شود؟

توجه: ترجمه این مقاله به معنای تایید محتوای آن توسط مرکز درمان آینده نیست. تمامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =