5 دیدگاه

سلام. آیا علاپم خوردن تریاک با کشیدن تریاک فرق دارد؟و آیا کسی که تریاک میخورد در مراحل ژیشرفته اعتیاد است؟ و آیا خوردن تریاک عوارض جسمی دارد؟

پرسش برای پاسخ های جدید بسته شده است.
دیدگاه تازه ای را پذیرفت
امیرخان دیدگاهش را نوشته است

سلام. من مهندسم و تو یه شرکته دولتی کار می کنم و اخیرا به دلیل خواب آلود بودن همکارم که حدودا ۵۲ سالشه فهمیدم که با خودش یچیزی میاره و می خوره. نمی دونم شیره هست یا تریاک و اینکه حدود هر ۱ تا ۱ساعتونیم یچی قایمکی میذاره تو دهنش، انگار شوکلات پوست می کنه قایمکی و با کارد تیکه می کنه و آماده مصرف میشه. صبحام عسل و کره به راهه و اصلا سردش نمیشه و ماده مورده نظرو زیره لب بالایی‌ش میذاره و کلا بعدش تو چرته. اولش فکر می کردم بچه کوچیکش نمیذاره بخوابه و همش بهش می گفتم مهندس جان یه چرت بزن سرحال شی! بنده خدا آدمه بی‌آزاریه فقط خیلی دماغشو بالا می‌کشه و وقتی میره تو چرت یهو می پره و برای اینکه نشون بده نرماله (جونه عمه‌ش) یهو با صدایه بلند حرف می زنه. بعدش چطوری تو چرته نئشگی با موس کار می کنه و کلیک می کنه بماند! بنده خدا زندگیش جلو چشمه من داره تلف میشه و کلا رو اعصابه منه و من حسه خوبی بهش ندارم البته باهاش محترمانه برخورد می کنم. جنتا سوال دارم که لطفا کمک کنید:
۱- این آدم خطرناکه؟
۲-من باید چیکار کنم؟ به مافوقم اطلاع بدم؟ (از نون خوردن میفته)
۳-با توجه به شرایط سنیش اصلا میشه کمک کرد؟ چجوری؟
۴-این دوستمون سرماخورده! مگه مواد مخدر خودش پیشگیری و درمان نیست؟ چطور سرما خورده؟ (سرماخوردگی آبریزش بینی‌شو چند برابر کرده)
۵-با این میزان مصرف، حدودا چقد هزینه می کنه واسه مواد؟

خیلی ممنون
ا.و.ب

Alibaba دیدگاهش را نوشته است

سلام
من یه نوجوونِ ۲۲ ساله‌م؛ ۵ ساله تریاک میخورم
و ازش استفاده‌های زیادی کردم، انقدم ک شما میگید بد نیست! قطعا اگه بد بود این همه ادم ازش استفاده نمی‌کردن
فقط مثل یه اسبِ سرکش میمیونه ک هرکسی نمیتونه سوارش بشه و زمین میخوره
اما اگه کسی تونست سوارش بشه، خوب میتونه سواری بگیره ازش

نصرااله دیدگاهش را نوشته است

هی والله حرف علی بابا درست هست قبول دارم

عرفان دیدگاهش را نوشته است

متنفرم از خانوم هایی که میان و میگن ای داد فهمیدیم همسرمون معتاده در پاسخ خانوم های دیگر مینویسن فرار کن و طلاق بگیر و ولش کن ووووو لازمه بپرسم تویی که همسرشی فقط همسرش بودی و همتختش اما همراهش نبودی همدمش نبودی همیارش نبودی همکارش نبودی همدلش نبودی!!!!! اینقد که به مرد بیچاره فشار مالی میارید همیشه افسردس همیشه سرخوردس همیشه عین یه نوکر داخل خونس که ببینید چی وظیفشه یا نیست معلومه معتاد شده میشه و خواهد شد مخصوصا کسانی که در جوانی ضمینه دارن بدون شک زیر فشار روحی و روانی مالی میرن سراغ مواد اگه شوهرت معتاده لازم نیست فرار کنی قبلش یه نگاه به رفتار و اعمال خودتم بکن . اکثریت جامعه خانوم در ازدواج مرد رو نوکر بی چون و چرا میدونن و امید دارم خدا از سر تقصیرات و قضاوت ها و بلایی که سر مرد خونت میاری بگذره و ببخشه

سالار دیدگاهش را نوشته است

این خانومیکه میگه طلاق بگیر من شوهرم ترک کرد و بعد دوباره شروع کرد چرا خودت طلاق نمیگیری ! آیا طلاق اوضاع رو بهتر میکنه بعدش چی ! ببینید فقط یه چی بگم اعتیاد بده اما بدتر از اون آثار و حتی عکس العمل های بیرونی است درسته اعتیاد خانمان سوزه اما فرق بین کارتون خواب و یه فردی که روزی یه حب مصرف میکنه و ۴۰ یا ۵۰ سال از عمرش میگذره ! یا یه جوانی که چندین ساله که فقط رو تریاک مونده و مصرفش کنه طوریکه هم کار میکنه و هم به زندگیش میرسه و ممکنه یه روزی هم ترک کنه اگه میخواست بالاتر بره قطعا تو این چندسال رفته بود !
حالا حساب کنید زنش طلاق بگیره ,کارفرما از کارش اخراج کنه یا قانون بگیرد شلاق بزنه یا زندانی بکنه ..یه آدمی که با آبرو داشته زندگی میکرده و مصرفش جوری بوده که خیلی به کسی ضرری نمیزده الان به بعد میشه یه معتاد متجاهر که هر عملی ازش ممکنه سر بزنه !
پس بهتره به نوع ,شدت ,طول زمان مصرف و عملش در این مدت ,شخصیت فرد معتاد قبل از اعتیاد و بعد آن ,زندگی و مسولیت پذیری فرد معتاد نگاه کرد و طبق اون عمل کرد گاهی برای یک فرد رفتن یا بردنش به کمپ بزرگترین کمکه گاهی هم برعکس اوج تخریبه !همانطوریکه شخصیت انسان ها فرق دارند معتادها هم فرق دارند یه دکتر یا مهندسی که تریاک می کشه با وافور و سرکارمیره و شخصیت اجتماعی و جایگاه درستی داره دزدی نمیکنه, گدایی نمیکنه! وزن و بچش قبل از فهمیدن اعتیادش قبولش دارند آیا فرق نداره با یک متجاهر و نباید راهکار مخصوص بخودش را بکاربزد حالا فکر کنید این آدمو ازکاربیکارکنید یا خانوادشو ازش بگیرید اون وقت …
اون بردار هم که سوال کرده هم عزیز بهتره سرت تو کار خودت باشه این چیزا خودش مسول داره و اگه خیلی دلت بحالش می سوزه بهتره پنهانی و دور از چشم بقیه بهش محترمانه و بدون سرزنش و تمسخر و حتی خنده الکی ,بگی وضعیت توچشمه و تابلویی یه فکری به حال خودت بکن اگه ازم کمک خواستی کاملا در خدمتم و اصلا نگو دیدم میخوری و.. اینجوری فکر میکنه تو ازفوضولی فهمیدی و اون مشکلی نداره !

دیدگاهتان را بنویسید